Współczesna kosmetologia wraz z medycyną rzez szereg lat poszukiwała skutecznej, efektywnej i w 100% bezpiecznej metody, pozwalającej na dobre rozprawić się ze zbędnym owłosieniem. Zarówno wygoda, poczucie estetyki, jak i współczesna moda sprawiają, że niechcianych włosów trzeba się pozbywać. Lightsheer to odpowiedź na pytanie ? jak zrobić to skutecznie? Kilka sesji depilacyjnych ? trwale gładka skóra !

Jak się przygotować?

Przez okres 4-6 tygodni unikaj opalania części ciała poddawanej depilacji

Przez okres ok. 4-6 tygodni przed zabiegiem nie wyrywaj włosów z depilowanej okolicy (wosk, pęseta, depilator). Jeśli stosujesz krem depilacyjny, odstaw go na 1 tydzień przed planowanym zabiegiem.

Przez okres 4 tygodni nie stosuj w planowanym miejscu depilacji kremów i maści, zawierających witaminę A, C, retinoidy oraz kwasy.

Przez okres 7 dni przed zabiegiem odstaw preparaty i kosmetyki o działaniu złuszczającym.

Przez okres 7 dni przed depilacją odstaw leki światłouczulające oraz niektóre zioła ? nagietek,dziurawiec (np. herbata Figura).

 

Przed zabiegiem

 

Kilka dni przed zabiegiem staraj się pić przynajmniej 1L wody dziennie ? skóra będzie bardziej nawodniona.

Stosuj kremy nawilżające, aby skóra w miejscu depilacji nie była sucha, ale odstaw je na 24h przed depilacją (w przypadku depilacji pach, zrezygnuj również z antyperspirantu).

Dzień przed zabiegiem zgol włosy w miejscu planowanej depilacji zwykłą maszynką ? pozostaw kilka włosów, aby osoba wykonująca zabieg mogła ocenić ich barwę  oraz grubość i dobrać odpowiednie parametry.

Na planowany zabieg ubierz się w wygodną, w miarę luźną odzież ? tak, aby nie podrażniać skóry po depilacji.

W miejscach intymnych i u osób bardziej wrażliwych, zalecamy zastosowanie maści znieczulającej Emla. 

 

Postępowanie po zabiegu

 

Naturalnym objawem po depilacji jest okresowy obrzęk i/lub zaczerwienienie skóry. Objaw ustępuje już po kilku godzinach, do 2-3 dni. W tym okresie skóra wymaga specjalnego - delikatnego traktowania:

Stosuj bezmydłowy żel, tonik (bezalkoholowy), czy delikatne mleczko, a jeśli możesz, oczyszczaj skórę czystą wodą;

W dniu depilacji nie stosuj dezodorantów i antyperspirantów (w przypadku depilacji pach);

na podrażnione miejsca możesz użyć zasypki lub kremu Alantan Plus, Bepanthen lub Dermopanthen;

Osuszaj podrażnioną skórę delikatnie ? nie pocieraj jej mocno ręcznikiem, stosuj delikatną tkaninę;

Nie stosuj preparatów złuszczających przez okres 2 tygodni po zabiegu;

Nie opalaj się (na słońcu, w solarium) i nie stosuj samoopalaczy przez okres 2 tygodni po depilacji ? chroń depilowane miejsca kremami z wysokim filtrem UVA i UVB (wskaźnik fotoprotekcji 50+);

Nie stosuj środków światłouczulających (sulfonamidy, antybiotyki), ani ziół o takim samym działaniu (nagietek, dziurawiec, skrzyp, herbaty odchudzające) przez okres 2 tygodni po zabiegu;

Kolejne zabiegi (minimum 3) wykonaj w odstępach 4-12 tygodni ? w zależności od depilowanej części ciała.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

Ciąża

Leki, zioła światło uczulające ? wykonanie zabiegu jest możliwe po 7 dniach od ich odstawienia

Choroby nowotworowe

Bielactwo, łuszczyca, rybia łuska ? przeciwwskazania względne

Infekcje skóry w depilowanym miejscu ? bakteryjne, wirusowe, grzybiczne ? wykonanie zabiegu jest możliwe po ich wyleczeniu.

Opalenizna po opalaniu na słońcu oraz na solarium ? zabieg można wykonać po 4-6 tygodniach od ustąpienia opalenizny.

Opalenizna po zastosowaniu samoopalaczy i kremów brązujących ? zabieg można wykonać po 1-2 tygodniach od ustąpienia opalenizny.

Kosmetyczne zabiegi oczyszczania skóry twarzy w miejscu zabiegu wykonywać można do 7 dni przed depilacją lub dopiero po 14 dniach od jej zakończenia.

Jeśli posiadasz rozrusznik serca lub dolegliwości kardiologiczne, zadbaj o zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do zabiegu.

Nie stosuj preparatów złuszczających przez okres 2 tygodni po zabiegu;

nie opalaj się (na słońcu, w solarium) i nie stosuj samoopalaczy przez okres 2 tygodni po depilacji ? chroń depilowane miejsca kremami z wysokim filtrem UVA i UVB (wskaźnik fotoprotekcji 50+);

Nie stosuj środków światłouczulających (sulfonamidy, antybiotyki), ani ziół o takim samym działaniu (nagietek, dziurawiec, skrzyp, herbaty odchudzające) przez okres 2 tygodni po zabiegu;

Kolejne zabiegi (minimum 3) wykonaj w odstępach 4-12 tygodni ? w zależności od depilowanej części ciała.

Go to top