Innowacyjne nici wchłanialne do liftingu twarzy.

Czym są nici FirstLift?

First Lift to nowy sposób na odzyskanie młodego wyglądu twarzy. Inaczej niż w tradycyjnym liftingu, nici first Lift nie wymagają zabiegów ze skalpelem i gwarantują natychmiastowy efekt. Pacjent przychodzi do kliniki rano i opuszcza ją tego samego dnia — ale już 10 lat młodszy!

Odzyskanie przemijającej młodości jeszcze nigdy nie było takie proste i bezpieczne

Starzenie się skóry to nieunikniony, rozpoczynający się już w wieku 30 lat, proces związany ze zmianami zachodzącymi w całym organizmie. Co więcej, w przeciwieństwie do naszych narządów i układów wewnętrznych, skóra człowieka poddawana jest dodatkowo codziennemu działaniu słońca oraz innych czynników atmosferycznych. Wraz ze zwiotczeniem tkanek, na twarzy pojawiają się zmarszczki, a skóra staje się obwisła — zwłaszcza w okolicy brwi, oczu, policzków żuchwy i szyi. Lifting twarzy z zastosowaniem nici jest niemal bezinwazyjne i nie pozostawia na twarzy żadnych widocznych śladów. Co jednak najważniejsze - skuteczność nici first Lift jest równie wysoka jak metod tradycyjnych.

Jak  działają First Lift?

Posiadają one mikroskopijne haczyki o unikalnej długości oraz gęstości, które umożliwiają osiągnięcie efektu liftingu oraz ujędrnienia skóry. Dzięki temu, po implantacji, nić zaczyna pełnić funkcję rusztowania dla zwiotczałej skóry, a efekt ujędrnienia skóry jest widoczny już zaraz po zabiegu. Z czasem nici ulegają naturalnemu rozpuszczeniu w organizmie po 12–15 miesiącach od zabiegu, a pozytywne efekty dla skóry utrzymują się przez okres aż 5–6 lat.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg z użyciem nici?

Zastosowanie nici first Lift jest zalecane szczególnie osobom w wieku od 30 do 60 lat, które chcą odmłodzić swoją twarz, a zarazem uniknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego.

Cały zabieg trwa zaledwie 15 do 40 minut. Różne rodzaje nici First Lift są dostosowane do kilku różnych technik zabiegu w zależności od miejsca implantacji na skórze pacjenta, jego potrzeb i oczekiwań.

Jakie są efekty zabiegu z użyciem nici First Lift?

Efektem jest lifting opadających policzków i szyi. Metoda Free Floating nie wymaga nacinania skóry — nici wprowadzane są w tkankę podskórną z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego. Efekty są widoczne natychmiast po zabiegu, a nici tworzą rusztowanie dla zwiotczałej skóry twarzy. Haczyki obecne w niciach wpływają zaś na firbrozę, przez co zwiększają poziom kwasu hialuronowego, kolagenu oraz elastyny. Efekt zastosowania nici staje się jeszcze bardziej widoczny w okresie od 2 do 10 miesięcy po zabiegu.

Unikatowy biokompatybilny materiał, Wchłanialne, wykonane z polikaprolaktonu, nici chirurgiczne First Lift mają doskonałą tolerancję biologiczną. Wchłaniają się w okresie 8–12 miesięcy, w wyniku powolnego hydrolizowania poprzez autologiczne komórki. Proces degradacji wytwarza molekuły o małej masie cząsteczkowej, która stymuluje wytwarzanie kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Dzięki temu zwiększa się nawilżenie i elastyczność skóry, a efekt liftingu utrzymuje się do kilku lat.

"Prawidłowe stosowanie nici Promoitalia First Lift pozwala na osiągnięcie niezwykłych efektów klinicznych przy zabiegach korygowania opadających brwi, zwiotczałej skóry środkowej części twarzy, policzków czy szyi. Mogę powiedzieć z czystym sumieniem - efektów porównywalnych do tych osiąganych przez zastosowanie technik czysto chirurgicznych".

Dr Ciro Acardo — wybitny chirurg, trener z zastosowania nici

Cena 1 zabiegu już od 450 zł za 5 nici.

Go to top