* KWAS HIALURONOWY RESTYLANE , PRINCESS, DERMAFILL , PERFECTA

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w organizmie człowieka. Występuje głównie pod skórą zapewniając jej odpowiednią elastyczność i wilgotność. Wraz z wiekiem dochodzi do zmniejszenia się zawartości kwasu hialuronowego w tkankach co prowadzi do rozwoju zmarszczek, pogłębiania się bruzd (fałdy nosowo-wargowe) oraz utraty elastyczności skóry.

Kwas hialuronowy stosowany w medycynie estetycznej jest uzyskiwany na drodze biosyntezy. Nie jest produktem pochodzenia niezwierzęcego. W medycynie estetycznej stosowany jest kwas hialuronowy stabilizowany. Oznacza to, że cząsteczki kwasu ulegają biodegradacji po okresie przekraczającym zwykle dziesięć miesięcy. Syntetyczny produkt różni się od naturalnego kwasu hialuronowego mniej niż 1%. Zapewnia to bardzo duże bezpieczeństwo stosowania kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej. 

Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać w skórze kilka tysięcy cząsteczek wody. Powoduje to szybkie wygładzenie głębokich zmarszczek, wypełnienie bruzd i fałdów skóry, zwiększenie objętości ust lub policzków. Kwas hialuronowy zwiększa również wilgotność skóry. 

Efekty wstrzyknięcia kwasu hialuronowego utrzymują się od 8 do 12 miesięcy

Bardzo wysokie bezpieczeństwo zastosowania kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy działa poprzez wiązanie wody przywracając młody wygląd skórze

Konsultacja wstępna przed zabiegiem w celu określenia zakresu korekcji - 30 min. - w dzień zabiegu jest bezpłatna.

Zwykle konieczne jest znieczulenie miejscowe kremem EMLA

Nie zaleca się szczególnego postępowania po zabiegu

Przeciwwskazania i powikłania:

Kwas hialuronowy nie powinien być stosowany w okolicy skóry zajętej procesem zapalnym (intensywny trądzik, opryszczka, gojące się rany).

Powikłania po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego są sporadyczne. Zalicza się do nich niewielkie podbiegnięcia krwi (siniak) w miejscu wykonania zabiegu oraz bardzo rzadko tworzące się ziarniniaki. 

Cena ampułki preparatu Restylane, Dermafill, Perfecta 750 zł

Cena ampułki Princess  600 zł

 

Zakres wykonywanych zabiegów:

- Bruzdy nosowo-wargowe

- Lwia zmarszczka

- Zmarszczki mimiczne - czoło

- Kurze łapki

- Opadające kąciki ust

- Zmarszczki wokół ust

- Linie marionetki

- Wolumetria twarzy

Go to top