* KWAS HIALURONOWY RESTYLANE, PRINCESS, DERMAFILL, PERFECTA

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w organizmie człowieka. Występuje głównie pod skórą, zapewniając jej odpowiednią elastyczność i wilgotność. Wraz z wiekiem dochodzi do zmniejszenia się zawartości kwasu hialuronowego w tkankach, co prowadzi do rozwoju zmarszczek, pogłębiania się bruzd (fałdy nosowo-wargowe) oraz utraty elastyczności skóry.

Kwas hialuronowy stosowany w medycynie estetycznej jest uzyskiwany na drodze biosyntezy. Nie jest produktem pochodzenia niezwierzęcego. W medycynie estetycznej stosowany jest kwas hialuronowy stabilizowany. Oznacza to, że cząsteczki kwasu ulegają biodegradacji po okresie przekraczającym zwykle dziesięć miesięcy. Syntetyczny produkt różni się od naturalnego kwasu hialuronowego mniej niż 1%. Zapewnia to bardzo duże bezpieczeństwo stosowania kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej. 

Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać w skórze kilka tysięcy cząsteczek wody. Powoduje to szybkie wygładzenie głębokich zmarszczek, wypełnienie bruzd i fałdów skóry, zwiększenie objętości ust lub policzków. Kwas hialuronowy zwiększa również wilgotność skóry. 

Efekty wstrzyknięcia kwasu hialuronowego utrzymują się od 8 do 12 miesięcy.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bardzo bezpieczne.

Kwas hialuronowy działa poprzez wiązanie wody, przywracając młody wygląd skórze.

Konsultacja wstępna przed zabiegiem w celu określenia zakresu korekcji — 30 min. — w dzień zabiegu jest bezpłatna.

Zwykle konieczne jest znieczulenie miejscowe kremem EMLA.

Nie zaleca się szczególnego postępowania po zabiegu.

Przeciwwskazania i powikłania:

Kwas hialuronowy nie powinien być stosowany w okolicy skóry zajętej procesem zapalnym (intensywny trądzik, opryszczka, gojące się rany).

Powikłania po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego są sporadyczne. Zalicza się do nich niewielkie podbiegnięcia krwi (siniak) w miejscu wykonania zabiegu oraz bardzo rzadko tworzące się ziarniniaki. 

Cena ampułki preparatu Restylane, Dermafill, Perfecta: 750 zł

Cena ampułki Princess:  600 zł

 

Zakres wykonywanych zabiegów:

– Bruzdy nosowo-wargowe

– Lwia zmarszczka

– Zmarszczki mimiczne – czoło

– Kurze łapki

– Opadające kąciki ust

– Zmarszczki wokół ust

– Linie marionetki

– Wolumetria twarzy

Go to top